Těžko uvěřit, že tenhle příběh se doopravdy stal!


Druhá světová válka končí, ale v Itálii ty největší hrůzy teprve začínají. Právě tehdy se z milánského mladíka stává bojovník proti fašismu.

Giusepino „Pino“ Lella miluje jídlo, swingovou hudbu a děvčata. Prostě typický Ital! Jenže když se na jihu Itálie vylodí Spojenci a fašisté a nacisté jsou čím dál tím víc vytlačováni na sever, obyvatelům Milána začnou kruté časy.

Bomby padají z nebe častěji než déšť a sedmnáctiletý Pino je svědkem toho, jak se domy v jeho čtvrti zhroutí a pohřbí lidi, které znal celý život. Jeho otec ho pošle do kláštera v horách, aby ho před hrůzami přicházející války uchránil. Právě tam se Pinův život navždy změní.

Otec Re, který řídí klášter vysoko v horách na italsko-švýcarských hranicích, začne Pina posílat na túry do náročného horského terénu. Prý aby zocelil jeho zdraví. Když však Pino začne přes krokolomné skály a přes horská pasa převádět na švýcarskou stranu drobné skupinky lidí, začne mu být jasné, že nejde o výletníky, nýbrž o lidi na útěku…

Když v zahraničí kniha Marka Sullivana Pod krvavými nebesy vyšla, způsobila senzaci. Giuseppe Lella, nyní dvaadevadesátiletý ovšem stále čiperný stařík, je totiž skutečnou osobou. A jak sám potvrdil italským novinářům, kniha zachycuje jeho životní příběh „z 80 nebo 90 procent přesně tak, jak se to stalo“.

Pod krvavými nebesy se stalo bestsellerem ve více než 20 zemích na světě a v Hollywoodu se již na motivy knihy připravuje film, kde zapomenutého hrdinu ztvární Tom Holland, mladý herec proslavený rolí Spider-mana.

Pod krvavými nebesy obsahuje všechno: prvky špionážního románu i velkou love story. Je skoro k nevíře, že se tento příběh doopravdy stal!