Doprovodné programy nakladatelství Euromedia Group... Průmyslový palác, Výstaviště Praha 7 – Holešovice Pátek 16. května 2014 12.00 – 12.50 Velký sál – Střední hala Petr Zídek: Češi v srdci temnoty...

Celý článek >>>

Do knihoven YA přilétne motýl, jmenuje se YOLI Euromedia Group rozšiřuje svou flotilu nakladatelských značek K aktivním čtenářským skupinám náleží tzv. young adults (YA), „mladí dospělí“ ve věku,...

Celý článek >>>

Jak vystrašit Stephena Kinga (15.1.2014 Mladá fronta... Román Temné kouty od Gillian Flynnové se tváří jako obyčejný satanistický horor, ve skutečnosti má však potenciál srovnatelný se sériemi Larse Keplera nebo...

Celý článek >>>

Děti píší bestsellerovou knihu (Ne)obyčejný kluk... Dětská literární soutěž pro (Ne)obyčejné děti, jíž je regionální Deník mediálním partnerem, postoupila v současné době do další úrovně. Stovky dětí...

Celý článek >>>

Tlumený hlas (28.11.2013 Tvar) Dětství a mládí autorovy matky transformované prostřednictvím ich-formy do vyprávění dětské a dospívající hrdinky. S odstupem téměř půl století to autor...

Celý článek >>>

Cena Slovník roku 2014

Přidal: Knižní klub | V kategorii Aktuality ze světa knih, Ohlasy, Událo se | 05-03-2014

0

Dva tituly nakladatelství Euromedia Group získaly ocenění v 21. ročníku soutěže pořádané Jednotou tlumočníků a překladatelů.

Cena poroty za výkladový slovník:
Kniha filozofie


Cena poroty za encyklopedické dílo:
Dějiny zámků v Čechách, na Moravě a ve Slezsku

Do knihoven YA přilétne motýl, jmenuje se YOLI

Přidal: Knižní klub | V kategorii Aktuality ze světa knih | 25-01-2014

0

Euromedia Group rozšiřuje svou flotilu nakladatelských značek

K aktivním čtenářským skupinám náleží tzv. young adults (YA), „mladí dospělí“ ve věku, řekněme, 13 – 21 let. Především dívky a mladé ženy jsou vášnivými čtenářkami, které představují pro knižní nakladatele velký tržní potenciál. O tom, že je dobré s nimi počítat, svědčí např. světové fenomény Stmívání, Hunger Games či Škola noci (Knižní klub 2009 – 2013; prodej série 147 tisíc výtisků). Zdaleka to není jen fantasy a upírská literatura, co přitahuje tento typ čtenářek a čtenářů. YA zahrnuje celé spektrum všech možných žánrů – Euromedia Group zaznamenala v loňském roce značný čtenářský ohlas na příběh amerického spisovatele Johna Greena Hvězdy nám nepřály (Knižní klub). Románu o vztahu teenagerů, trpících rakovinou, se od jara prodalo přes 13 tisíc výtisků.

Nakladatelství Euromedia Group se rozhodlo reagovat na tento trend založením nakladatelské značky určené právě YA. „Již delší dobu vnímáme zvýšený zájem o tituly young adults. Vždy jsme je vydávali, nyní je však také chceme jasně a srozumitelně označit, aby byly pro své čtenářky a čtenáře na první pohled viditelné,“ vysvětluje Helena Čudová, programová ředitelka společnosti Euromedia Group.

Název YOLI vychází z anglického termínu young literature a jeho podobu si vybrali samotní čtenáři a čtenářky v internetové anketě, uspořádané nakladatelstvím Euromedia Group. Z dvou set respondentů (převážně respondentek) pro ni hlasovalo 47%. Grafickým prvkem loga je motýl, symbol růstu, změny a transformace, vlastností typických pro tuto čtenářskou skupinu.

Novou značku uvede světový bestseller

Jako první vyjde pod touto značkou letos 5. února román Bez naděje bestsellerové americké autorky Colleen Hooverové, jenž ve světě dosáhl výjimečného úspěchu. Zdánlivě jednoduchý příběh dvojice zamilovaných teenagerů překvapuje závažným tématem, i pro tento žánr neobvyklým, které je zpracováno s citlivostí i vtipem. Snoubí v sobě nejtěžší noční můry s nadějí a vírou.
O Hooverové se již teď mluví i v českém knižním světě, především v internetových diskuzích, a překlady z její tvorby jsou očekávané s nadšením.

Dále se pod značkou YOLI chystá k vydání Eleanor a Park od Rainbow Rowellové. Kniha, jejíž vydání v roce 2012 vyvolalo bouřlivé reakce amerických čtenářů a o níž se následně psalo i v českém tisku. Čím je tak zvláštní tento příběh o dvou úplně obyčejných středoškolácích, kteří ničím nevynikají, nemají žádné strašáky z minulosti, ani u sebe náhodou neobjeví žádné nadpřirozené schopnosti, to se čeští čtenáři dozvědí již letos v listopadu.

ČRo Vltava: Vánoční prodeje knih

Přidal: Knižní klub | V kategorii Aktuality ze světa knih | 08-01-2014

0

3. ledna na ČRo Vltava v pořadu Mozaika zazněl příspěvek věnovaný vánočnímu prodeji knih – možno poslechnout v archivu (příspěvek začíná v 45.09).

Děti píší bestsellerovou knihu (Ne)obyčejný kluk (20.12.2013 Olomoucký deník)

Přidal: Knižní klub | V kategorii Aktuality ze světa knih | 20-12-2013

0

Dětská literární soutěž pro (Ne)obyčejné děti, jíž je regionální Deník mediálním partnerem, postoupila v současné době do další úrovně. Stovky dětí z celé republiky se zapojily do soutěže o víkendový pobyt pro celou třídu.
Zadání bylo jasné, napsat pokračující kapitolu bestsellerové dětské knihy (Ne)obyčejný kluk, jejíž příběh představuje neobvykle zábavné čtení o překvapivě vážném tématu hendikepovaného kluka.
Odborná porota vybrala třicet nejzdařilejších prací a nyní už je na veřejnosti, aby vybrala tu, která se líbí nejvíce.
Anketním hlasováním, které probíhá do 16. ledna 2014, vybereme tři nejlepší kapitoly. Z těchto tří kapitol si sama autorka knížky R. J. Pallaciová vybere tu, kterou považuje za absolutně nejlepší. Její autor vyhraje pro svoji třídu víkendový pobyt v Národním parku České Švýcarsko.
Další ceny v podobě knih pro celou třídu a ročního předplatného Deníku získají první tři finalisté.
Hlasovat můžete na webu svého regionálního Deníku www.denik.cz nebo na internetových stránkách www.neobycejnedeti.cz. Zde si také všechna díla můžete přečíst.

(kul)

(Ne)obyčejný kluk na bux.cz

Agatha Christie psala už v deseti letech o „krvácké“ lady (2.12.2013 iDNES.cz)

Přidal: Knižní klub | V kategorii Aktuality ze světa knih | 04-12-2013

0

Když bylo Agathě Christie šedesát, začala diktovat vlastní životopis. Kniha vychází poprvé v Česku, na webu zájemci uslyší i hlas královny detektivek.
Vlastní životopis nejslavnější a nejprodávanější spisovatelky všech dob by mohl mít podtitul “Jak se v přepychu vychovaná dívenka z viktoriánské rodiny suverénně postavila na vlastní nohy”. Agatha Christie psala své vzpomínky patnáct let, začala roku 1950, v´Británii vyšly v roce 1977.

Pokračovat ve čtení na iDNES.cz

Agatha Christie: Vlastní životopis na bux.cz

Láska a válka ve stínu katedrály (5.11.2013 Týdeník Televize)

Přidal: Knižní klub | V kategorii Aktuality ze světa knih | 06-11-2013

0

V pokračování Pilířů Země s názvem Na věky věků se hrdinové octnou ve válce, která otřese celým kontinentem
V úspěšné kanadsko-německé historické romanci Pilíře Země stavěli hrdinové několik desetiletí obří katedrálu v anglickém Kingsbridgi. Nakonec se jim to, i přes nepříjemnosti, které si pro ně zákeřný osud nachystal, povedlo. Ale volné pokračování seriálu Na věky věků ukazuje, že obyvatelé města ještě zdaleka nemají vyhráno. Opět se octnou uprostřed událostí, jež změní celou Evropu. Otázka je, jestli k dobrému, nebo zlému.

Na podzim se vrací KNIHOMÁNIE!

Přidal: Knižní klub | V kategorii Aktuality ze světa knih | 23-10-2013

0

Období mezi 26. říjnem a 26. listopadem 2013 by mělo být svátkem všech českých čtenářů. V těchto dnech patnáct renomovaných nakladatelů v rámci projektu Knihománie uvede na trh dvaadvacet novinek, které podle nich patří k tomu nejzajímavějšímu, co se na podzimní knižní sezonu chystá. Vedle sebe se tak představí nové auto/biografie českých i světových osobností, poslední díl kultovní trilogie Harukiho Murakamiho 1Q84, historický román, satira pro ženy, severská krimi, moderní kuchařka nebo komiks pro děti. Dvanáct titulů je původní česká tvorba. Některé novinky budou prezentovat sami autoři během autogramiád – patří k nim např. Marie Poledňáková se svou první autobiografií S kým mě bavil svět.
První Knihománii inicioval a zorganizoval na jaře loňského roku přední český nakladatel a knižní distributor Euromedia Group a velmi úspěšně ji zopakoval i na podzim. Letos se k němu připojily BB/art, Čtyřlístek, Domino, Fortuna Litera, Fragment, Host, Labyrint, Malý princ, Mladá fronta, Moba, PM vydavatelství, Prakul, Práh a Šulc-Švarc.

Novinky letošní podzimní Knihománie se ocitnou na pultech knihkupectví v sobotu 26. října. Do 26. listopadu ke každé z nich knihkupec, zapojený do projektu, zdarma přidá Knihu luštění. Vedle toho jsou u většiny zapojených knihkupců připraveny slevové kupony. Letošní podzimní Knihománie opět přilákala přes dvě stě padesát knihkupců.

Se všemi doporučovanými novinkami a akcemi Knihománie se čtenář seznámí ve speciální brožuře, kterou mu zdarma poskytne jeho knihkupec. Informace bude možné nalézt také na webových stránkách www.knihomanie.cz.

Literatura hlavně nesmí nudit (20.9.2013 Hospodářské noviny)

Přidal: Knižní klub | V kategorii Aktuality ze světa knih | 20-09-2013

0

Zemřel patrně největší literární kritik Evropy Marcel Reich-Ranicki

Odešel ve věku nedožitých 93 let. Říkalo se mu „literární papež“ a v německé kulturní oblasti platil po dlouhou dobu za nejvyšší autoritu literární kritiky. Jeho soudy byly neúprosné – tvrdé, ale zároveň velmi očekávané, často i nesmiřitelné, ale přitom neúplatné. Nešlo o soudy bojující za tu či onu tendenci. Reich-Ranicki totiž nikdy nebyl představitelem žádné školy. Ano, dokázal být občas i velmi dogmatický a snad i nespravedlivý, ale vždy se tak dělo ve vášnivém zápase o hodnoty díla, o vyjasňování toho, co je dobrá literatura a co ne.

Vítězka získala 100 000! (17.9.2013 Naše rodina)

Přidal: Knižní klub | V kategorii Aktuality ze světa knih, Událo se | 19-09-2013

0

Knižní klub vyhlašuje každoročně literární soutěž, do které může poslat svůj rukopis opravdu každý – profesionál i amatér. A nejednou už se opravdu stalo, že soutěž vyhrál někdo, kdo napsal svou první knihu v životě. Odměnou vítězi je nejen finanční ale – což ho asi potěší nejvíc – i vydání jeho rukopisu knižně. To je přímo uvedeno v pravidlech soutěže.

Vladimíra Klimecká ve vysílání Českého rozhlasu

Přidal: Knižní klub | V kategorii Aktuality ze světa knih, Rozhovory | 05-09-2013

0

Vladimíra Klimecká, autorka vítězného románu Literární ceny Knižního Klubu Druhý život Marýny G., byla hostem několika pořadů Českého rozhlasu. Záznamy vysílání jsou k dispozici.

Večerní Host Radiožurnálu (03.09.2013 23:05)
POSLECHNOUT

Mozaika (04.09.2013 08:00)
POSLECHNOUT (příspěvek začíná v 13:16)

Odpoledne s Dvojkou (04.09.2013 15:03)
POSLECHNOUT (rozhovor začíná v 10.46)