Doprovodné programy nakladatelství Euromedia Group... Průmyslový palác, Výstaviště Praha 7 – Holešovice Pátek 16. května 2014 12.00 – 12.50 Velký sál – Střední hala Petr Zídek: Češi v srdci temnoty...

Celý článek >>>

Do knihoven YA přilétne motýl, jmenuje se YOLI Euromedia Group rozšiřuje svou flotilu nakladatelských značek K aktivním čtenářským skupinám náleží tzv. young adults (YA), „mladí dospělí“ ve věku,...

Celý článek >>>

Jak vystrašit Stephena Kinga (15.1.2014 Mladá fronta... Román Temné kouty od Gillian Flynnové se tváří jako obyčejný satanistický horor, ve skutečnosti má však potenciál srovnatelný se sériemi Larse Keplera nebo...

Celý článek >>>

Děti píší bestsellerovou knihu (Ne)obyčejný kluk... Dětská literární soutěž pro (Ne)obyčejné děti, jíž je regionální Deník mediálním partnerem, postoupila v současné době do další úrovně. Stovky dětí...

Celý článek >>>

Tlumený hlas (28.11.2013 Tvar) Dětství a mládí autorovy matky transformované prostřednictvím ich-formy do vyprávění dětské a dospívající hrdinky. S odstupem téměř půl století to autor...

Celý článek >>>

Historik Petr Zídek v rozhovoru o své knize Češi v srdci temnoty ve vysílání ČRo Vltava

Přidal: Knižní klub | V kategorii Rozhovory | 23-01-2014

0

Historik a redaktor Lidových novin Petr Zídek představil svou knihu Češi v srdci temnoty ve vysílání ČRo Vltava v pořadu Mozaika – možno poslechnout na prehravac.rozhlas.cz (příspěvek začíná v 11.17).

Rozhovor s ilustrátorem Bible cyrilometodějské Jaroslavem Šerých na ČRo Dvojka

Přidal: Knižní klub | V kategorii Rozhovory | 02-01-2014

0

Rozhovor s malířem a grafikem Jaroslavem Šerých, ilustrátorem Bible cyrilometodějské, který odvysílala ČRo Dvojka 23. 12., lze poslechnout na prehravac.rozhlas.cz.

Vondrák: Západ pro nás byl zemí zaslíbenou (20.12.2013 Ústecký deník)

Přidal: Knižní klub | V kategorii Rozhovory | 20-12-2013

0

Brněnský písničkář a režisér Jiří Vondrák, rodák z Litoměřic, proslul pořady o Bulatu Okudžavovi a Vladimíru Vysockém. Napsal i skvělou knihu Back Beat (Euromedia, 2013) o setkáních s rockovými legendami Jethro Tull, Uriah Heep, Johny Mayallem, Nazareth, Yardbirds… Vybraná společnost!

Potkat hudební legendy, jako je slavný písničkář Donovan či rockový „krysař“ Ian Anderson, flétnista a zpěvák britské skupiny Jethro Tull, musel být zážitek. Ale měl by je Jiří, nebýt pořadu, který s těmito hudebníky pro ČT Brno točil?
„Nebýt televizního cyklu, asi bych k těm lidem cestu nenašel. Všechno potřebuje mít svou motivaci,“ vysvětluje.

Historik Petr Zídek ve vysílání Radiožurnálu

Přidal: Knižní klub | V kategorii Rozhovory | 19-12-2013

0

Historik a redaktor Lidových novin Petr Zídek představil 18.12. svou knihu Češi v srdci temnoty ve večerním vysílání Radiožurnálu. Záznam pořadu je možno si poslechnout na prehravac.rozhlas.cz.

Bible cyrilometodějská ve vysílání Radiožurnálu v pořadu Doteky víry

Přidal: Knižní klub | V kategorii Rozhovory | 21-11-2013

0

V pořadu Doteky víry na Radiožurnálu bylo představeno vydání Bible cyrilometodějské. Pořad, v němž zazněl rozhovor s kardinálem Dominikem Dukou a s ilustrátory Jaroslavem Šerých, Janem Jemelkou a Igorem Piačkou, lze poslechnout ze záznamu na prehravac.rozhlas.cz. Příspěvek začíná v 18:50.

Encyklopedie Osobnosti českých dějin ve vysílání ČRo Dvojka

Přidal: Knižní klub | V kategorii Rozhovory | 19-11-2013

0

Historik Jan Randák byl v pondělí 18.11. hostem živého vysílání ČRo Dvojka, aby zde představil encyklopedii Osobnosti českých dějin. Vysílání je možno si poslechnout ze záznamu na prehravac.rozhlas.cz.

Už druhá kniha jí vynesla cenu (31.10.2013 5plus2)

Přidal: Knižní klub | V kategorii Rozhovory | 06-11-2013

0

Vladimíra Klimecká obdivuje klasiky české literatury. V podobném stylu napsala knihu Druhý život Marýny G., který ji vynesl Cenu knižního klubu.
Vladimíra Klimecká příliš nepíše, když už ale k počítači usedne, stojí to za to! Dosud napsala teprve dvě knihy. Za tu první získala pochvalný list, druhá už rovnou vyhrála Cenu knižního klubu.

* Věhlas vám přinesl Druhý život Marýny G., ale vraťme se k vaší prvotině, knize Poturčenec. Jak vznikla?

Poturčence jsem napsala, když jsem se vdala do Hodonína, který jsem tehdy vůbec neznala. Vždycky jsem se zajímala o historii a zjistila jsem, že jsou tady vynikající zápisky Arne Nováka, kde popisuje historii načerpanou z archívů. Využila jsem je a vybrala si z nich období, které mi přišlo zajímavé – turecké vpády. Pak jsem k tomu napsala příběh.

Všechny nemůžeme být královny (25.10.2013 Marianne)

Přidal: Knižní klub | V kategorii Rozhovory | 30-10-2013

0

Vladimíra Klimecká získala za svou druhou knihu Druhý život Marýny G., románovou kroniku popisující osudy valašské rodiny v průběhu 20. století, literární cenu Knižního klubu.

* Jak byste svou knihu popsala?

Kdybych použila přirovnání ke včelímu společenství, řekla bych, že mé hrdinky jsou včelky dělnice, nenápadné, ale strašně důležité pro to, aby celé společenství mohlo fungovat.

* Jak jste sbírala příběhy?

Měla jsem velkou rodinu strýců a tet, kteří přes veškeré drobné hašteření drželi při sobě a pomáhali si navzájem. Dnes už jsou téměř všichni mrtví, odchází generace, která prožila dvě světové války, komunismus i návrat demokracie. Když začali umírat, popadla mě úzkost, že odejdou a všechno si odnesou s sebou.

Rozhovor s historikem Janem Randákem k encyklopedii Osobnosti českých dějin (24.10.2013 Radiožurnál)

Přidal: Knižní klub | V kategorii Rozhovory | 26-10-2013

0

Rozhovor s historikem Janem Randákem k encyklopedii Osobnosti českých dějin, který odvysílal Radiožurnál, si lze poslechnout ze záznamu na prehravac.rozhlas.cz.

Rozhovor s Pavlem Juříkem ke knize Šternberkové (23.10.2013 Radiožurnál)

Přidal: Knižní klub | V kategorii Rozhovory | 26-10-2013

0

Rozhovor s Pavlem Juříkem ke knize Šternberkové, který 23.10.2013 odvysílal Radiožurnál, si můžete poslechnout na prehravac.rozhlas.cz.