Doprovodné programy nakladatelství Euromedia Group... Průmyslový palác, Výstaviště Praha 7 – Holešovice Pátek 16. května 2014 12.00 – 12.50 Velký sál – Střední hala Petr Zídek: Češi v srdci temnoty...

Celý článek >>>

Do knihoven YA přilétne motýl, jmenuje se YOLI Euromedia Group rozšiřuje svou flotilu nakladatelských značek K aktivním čtenářským skupinám náleží tzv. young adults (YA), „mladí dospělí“ ve věku,...

Celý článek >>>

Jak vystrašit Stephena Kinga (15.1.2014 Mladá fronta... Román Temné kouty od Gillian Flynnové se tváří jako obyčejný satanistický horor, ve skutečnosti má však potenciál srovnatelný se sériemi Larse Keplera nebo...

Celý článek >>>

Děti píší bestsellerovou knihu (Ne)obyčejný kluk... Dětská literární soutěž pro (Ne)obyčejné děti, jíž je regionální Deník mediálním partnerem, postoupila v současné době do další úrovně. Stovky dětí...

Celý článek >>>

Tlumený hlas (28.11.2013 Tvar) Dětství a mládí autorovy matky transformované prostřednictvím ich-formy do vyprávění dětské a dospívající hrdinky. S odstupem téměř půl století to autor...

Celý článek >>>

Cena Slovník roku 2014

Přidal: Knižní klub | V kategorii Aktuality ze světa knih, Ohlasy, Událo se | 05-03-2014

0

Dva tituly nakladatelství Euromedia Group získaly ocenění v 21. ročníku soutěže pořádané Jednotou tlumočníků a překladatelů.

Cena poroty za výkladový slovník:
Kniha filozofie


Cena poroty za encyklopedické dílo:
Dějiny zámků v Čechách, na Moravě a ve Slezsku

Cyrilometodějská Bible ve vysílání České televize

Přidal: Knižní klub | V kategorii Událo se | 19-12-2013

0

Česká televize odvysílala v neděli 1.12. v pořadu Křesťanský magazín reportáž z uvedení Cyrilometodějské Bible v Kaiserštejnském paláci. Příspěvek je možno vidět na stránkách ČT.

Cyrilometodějské vydání Bible připomíná výročí věrozvěstů (denikknihy.cz)

Přidal: Knižní klub | V kategorii Událo se | 09-11-2013

0

Podívejte se: Čeští a slovenští výtvarníci se spojili u Bible (7.11.2013 deník.cz)

Přidal: Knižní klub | V kategorii Událo se | 09-11-2013

0

Že budu jednou jakožto čtenář knížek o Davidu Bowiemu nebo kmotru Mrázkovi doporučovat Bibli, by mě zrovna nenapadlo. Dvakrát originální tip to věru není. Ale stalo se.
Nestává se totiž zrovna často, aby se u jedné knihy setkalo tolik výtvarníků. Hned jedenáct. Šest od nás a pět ze Slovenska. Od nejstaršího Jaroslava Šerýcha (ročník 1928) po nejmladšího Petera Uchnára (1970) přitom ve všech případech jde o respektované tvůrce.

Pokračovat ve čtení na denik.cz

Vítězka získala 100 000! (17.9.2013 Naše rodina)

Přidal: Knižní klub | V kategorii Aktuality ze světa knih, Událo se | 19-09-2013

0

Knižní klub vyhlašuje každoročně literární soutěž, do které může poslat svůj rukopis opravdu každý – profesionál i amatér. A nejednou už se opravdu stalo, že soutěž vyhrál někdo, kdo napsal svou první knihu v životě. Odměnou vítězi je nejen finanční ale – což ho asi potěší nejvíc – i vydání jeho rukopisu knižně. To je přímo uvedeno v pravidlech soutěže.

Cena pro Marýnu G. (5.9.2013 Literární noviny)

Přidal: Knižní klub | V kategorii Aktuality ze světa knih, Událo se | 05-09-2013

0

Rovných sto rukopisů se sešlo v 18. ročníku Literární ceny Knižního klubu. Porota, složená z literárních vědců, kritiků, knihkupců a spisovatelů, přiřkla první místo románu Vladimíry Klimecké Druhý život Marýny G., prozaické kronice velké valašské rodiny, napsané výhradně z perspektivy žen. Autorka získala také cenu Literárních novin – roční předplatné našeho listu. (Ukázku z románu najdete na str. 18–19.) Literární cena Knižního klubu je svým způsobem sponzorstvím na poli domácí tvorby. Nakladatelství, které je součástí skupiny Euromedia Group, zaručuje vítězi nejen peněžitou prémii (v posledních ročnících činí 100 tisíc korun), ale také knižní vydání oceněného díla.
Letos se ovšem nakladatelství rozhodlo (na základě doporučení poroty) vydat ještě další dvě díla přihlášená do soutěže.

Nebudu si hrát na diblíka a mluvit jako šestnáctileté děti (8.6.2013 Pražský deník)

Přidal: Knižní klub | V kategorii Rozhovory, Událo se | 10-06-2013

0

Není zvykem, aby osazenstvo autogramiád a křtů knih v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí tvořili z devadesáti procent muži. Tento týden tomu však přesně tak bylo. Důvod? Úplně prostý – fotbal. Nebo, lépe řečeno, oblíbený televizní komentátor fotbalových utkání. Svoji novou knihu Životní mač představil populární sportovní novinář Jaromír Bosák.
V komorní atmosféře, kterou zapříčinila metropolí zmítající povodeň, vládla v knihkupectví pohodová a uvolněná nálada.
Účastníci se autora ptali na vše, co je zajímalo, Bosák pak bez okolků odpovídal tak, jak je u něj zvykem – vtipně, s nadsázkou a v úsměvných hláškách. „Za dvacet let budu možná chodit jako podomní komentátor po lidech, kteří si mě objednají, a budu u Nováků komentovat fotbal za tři piva a polévku,“ podotkl Bosák při diskuzi nad tím, jak vidí svoji profesi za dvacet let.

Andělská horečka (13.4.2013 Magazín Víkend DNES)

Přidal: Knižní klub | V kategorii Událo se | 15-04-2013

0

Na anděly nevěřím, ale strávila jsem osmačtyřicet hodin s proslulou IRSKOU VĚDMOU, která říká, že je vidí. A děly se podivuhodné věci. Všude, kde se irská mystička Lorna Byrneová v posledních dnech objevila, byl nával žen, dojetí a slzy. V Praze podepisovala své knihy tři hodiny a modlila se s ní nahlas vyprodaná Lucerna. V Brně zablokovala fronta jejích fanoušků dopravu a Bratislavy se zmocnila davová hysterie. Tohle je reportáž o tom, co potká mírného skeptika v andělském kotli.

Brněnská autogramiáda Lorny Byrneové přilákala více než 1000 lidí

Přidal: Knižní klub | V kategorii Událo se | 12-04-2013

0

Kniha o andělech přilákala tisíc lidí
11.4.2013 Brněnský deník
Region Jižní Morava
(vkr)

Brno – Včerejší autogramiádu irské spisovatelky Lorny Byrneové navštívilo zhruba tisíc lidí. Fronta od knihkupectví Knihy Dobrovský se táhla až k Moravskému náměstí v Brně. „Byrneová u nás podepisovala svou poslední knihu Andělské poselství naděje. K dostání je od začátku března. Zatím je to letošní nejprodávanější kniha,“ uvedl manažer knihkupectví Michael Šoták. Knihu odborníci přeložili do dvaceti jazyků. Byrneová píše o zkušenostech s anděly, se kterými má prý od dětství schopnost mluvit. Radí čtenářům, jak je oslovit. Zdůrazňuje, že důležitá je láska, naděje a síla modlitby. „Byrneová zatím vydala knihy Schody do nebe a Andělé v mých vlasech. Obě jsou bestsellery,“ dodal Šoták.

Reportáž z pražské autogramiády Lorny Byrneové

Přidal: Knižní klub | V kategorii Událo se | 12-04-2013

0

Videoreportáž Deníku Knihy z pražské autogramiády Lorny Byrneové

Fotoreportáž z pražské autogramiády Lorny Byrneové k vidění na www.andelevmychvlasech.cz